İçinizdeki çocuğun vizyonuna sahip çıkın, çünkü sizi gerçek başarıya götüren onlardır.’

Bu cümle her yıl bu zamanlar okuduğum ve artık sadece göz attığım bir kitabın ön yüzünde yazıyor.

‘Hayatınızın En Güzel Yılı’

Yıllar önce ilk okuduğumda, elimde kalem, kağıt plan, program yaparak heyecanla gelecek yılımı planlamıştım. Tek tek, adım adım…

Şimdi tebessüm ediyorum o günleri hatırlayıp, kitabın içinde biraz daha olgun gezintiler yaparken.

Planlarım gerçekleşmedi mi?

İçlerinde gerçekten inandıklarım, sahip çıktıklarım, inatla devam ettirdiklerim oldu pek tabii ki…

Ama tüm bunları denedikten sonra insan, hayatın kendi içindeki ritmiyle akmayı tercih ediyor. Hayat biz planlarken olup bitenlermiş ve çok basit kurallara sahipmiş ya!

Bu basit his içinde tutarak kendimi, yeni yıl güzelliklerle gelsin, diyorum. Giden yıla, hayatımızda olmayanlara üzülmeden, yaşayacaklarımıza, sahip olduklarımıza ve hayallerimize teşekkür ederek yeniyi karşılamayı umuyorum.

‘Düşle, planla ve yaşa’ diyor kitap, masum masum!

Temiz bir sayfa açmak lazım, gelecek güzel yıl için, her yılın bu son ayında…

Biliyoruz;

Yepyeni bir ben yaratmak,

Hayatın içinde olup bitenin daha çok farkına varmak,

Hep yapmak isteyip de yapamadığımız isteklere izin vermek,

Hiç olmadığımız bir yerde olmak,

Hiç denemediğimiz bir şeyi denemek lazım, biliyorum.

Yeni yılda yepyeni bir dönüşüm olmalı hayatımızda. Ve bunu düşlemek için Aralığın bu son günleri müthiş fırsatlar sunuyor hepimize.

Hayatımızın en güzel yılını yaşayabilmemiz için;

…İçimizdeki kötü hesapları kapatmalı, bitmemiş işleri bitirmeli, ölü bitkileri içimizden temizlemeliyiz anlatılan. Yeni zihin, durumuna geçmeliymişiz, meali; yeni doğmuş bebek zihnine. Tüm realitelerin gerçek olduğu hale…

Önümüzdeki yıl tüm bilinmez gizemiyle geldi çattı işte! 2012 kehanetleri etrafta uçuşa dursun, her bir insan kendi içinde zaten değişiyor, dönüşüyor. 2012 belki dünyanın sonu değil ama bir şeylerin sonu olduğu kesin. Bu neden bizim umutsuzluklarımızın da, sonu olmasın?

Her ne kadar planlarımızı tek tek kâğıda dökemesek de ki, bu yapabilenler için iyi sonuçlar verecektir eminim, gelecek yıl için küçük de olsa bir hedefimiz olmalı!

Tek bir şey, tek bir düşünce, tek bir atom dahi olsa değişmeli hayatımızda…

‘Kendinize dünyanın ne istediğini sormayın. Sizi yaşatacak şeyin ne olduğunu sorun. Çünkü dünyanın ihtiyacı olan yaşayan insanlardır.‘

Eğer şu andan 12 ay sonra, şu anda olmak istediğiniz kişi olursanız, bu yıl ‘Hayatınızın En Güzel Yılı’ olacak demektir.

 

 

 

Fotoğraf: Buşra Şengül

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikZamanın Durduğu Yer ‘Nakkaşhane’
Sonraki İçerikTürk Musikisi ve Şifâ
Uludağ Üniversitesi Turizm-Otelcilik - Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. Reklamcılar Derneğinde aldığı Reklam-Strateji-İnteraktif medya eğitimleri sonrası çeşitli reklam ajanslarında marka ve proje yöneticiliği yaptı. Pazarlama İletişimi ve Satış, Sosyal Medya, Tasarım Kültürü, Girişimcilik ve NLP eğitimleri aldı. 2009’da kendi tasarımlarından oluşan markası Lui & Luisa yı kurdu. Aynı yıl öykü, söyleşi ve gezi yazıları çeşitli dergilerde yayımlandı. 2014’de kurulan Röportaj Atölyesinde Türkiye’nin önde gelen gazeteci ve akademisyenlerinden röportaj yazarlığı eğitimi aldı. Markalaşma, tasarım, moda ve sanat alanlarında çoklu projeler geliştiriyor. İstanbul Art News’te yaratıcı alanlarda markalaşma söyleşileri yapıyor ve yazname.com sitesinde bağımsız yazarlık çalışmalarına devam ediyor.