Türk Musikisi ve Şifâ

0
1353

Müzik Terapi

”Unutulması gerekenlerin gerçekleşmesi için bazı donelerin şuuraltımızda mevcut olduğuna dair bir demonstrasyon…”

Unutulanların yerine  koyabileceğimiz sayısız değerli bilgi olduğunu anlatan Yrd. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç, Sultanahmet’teki enstrüman müzesinde Türk dünyasına ait 350 kadar enstrümanla müzik terapi uyguluyor.

Türk Musikisinde incelenen eski Türk formlarının, komadaki hastalar üzerinde uygulanması ile, Alfa ve Teta ritimlerinin yükseldiği görülmüş. Türklerde çok eski bir imaj terapi uygulaması var. Tüm bunların müzikli uygulaması Yrd. Dr. Rahmi Oruç Güvenç ve TÜMATA ( Türk Musikisi Araştırma ve Tanıtma Grubu) ekibi tarafından uygulamalı örnekleriyle anlatılıyor.

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikHayatımızın En Güzel Yılı
Sonraki İçerikRöportajın Ustaları Buluşursa…
Uludağ Üniversitesi Turizm İşletme & Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. Reklamcılar Derneğinde aldığı Reklam-Strateji-İnteraktif Medya eğitimleri sonrası çeşitli reklam ajanslarında marka yöneticiliği yaptı. Pazarlama İletişimi, Sosyal Medya, Kişisel Gelişim ve Tasarım Kültürü üzerine eğitimler aldı. 2009’da kendi tasarım markasını kurdu. Öykü, söyleşi ve gezi yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı. 2014’de kurulan Röportaj Atölyesi’nde, Röportaj yazarlığı eğitimi aldı. İletişim, Tasarım, Moda ve Sanat alanındaki partnerleriyle çoklu projeler geliştiriyor. İstanbul Art News’te yaratıcı alan söyleşileri yapıyor. Tiyatro ve sahne sanatları eğitimine devam ediyor. www.yazname.com ‘un kurucusu ve kreatif editörü.

CEVAP VER